Dinamikler konferansından izlenimler

Onuncusu düzenlenen Dinamikler konferansına hafta sonu katıldım. Konuşmacılar ve içerikler açısından doyurucu bulduğumu söylemeliyim. Aklımda kalan bir kaç konuşmacı ve çarpıcı açıklamlarını şöyle açıklayabilirim.

Çağlayan Arkan, Micosoft GM
Çağlayan bey neden projelere gerek olduğu ve gelecekteki yaşamımızda projelerin önemi hakkında bir konuşma yaptı. Göstermiş olduğu barkovizyondaki gelecekteki hayatımız temalı sunum ilgi çekiciydi.

Köksal Ataman
Prince2’yu merak eden fakat bilgisi olmayan benim gibi pek çok katılımcı için güzel bir sunum oldu. Kendisi hem Prince2’yu hemde PMI’yı karşılaştırmalı olarak anlattı.

Yekbun Yavuz
SoftTech’den iş arkadaşım olan Yekbun Earned Value Managment(Kazanılmış Değer Analizi) ile ilgli kurumumuzda yaptığımız uygulamalardan bahsetti. CPI ve SPI değerlerinin gerçek örneklerle kullanımının anlatıldığı sunum diğer PYO temsilcileri tarafından oldukça ilgi gördü. Kendisini tebrik ediyorum:)

Alpaslan Özlü, Akbank CIO
Adını daha önce duymuş olmama rağmen ilk defa bu sunum sayesinde gördüğüm Alpaslan bey, geçmişden başlayarak IT’nin geçirdiği evrimi anlattı ve bu anlatım neden PYO’ya ihtiyaç olduğunu da ortaya kendiliğinden çıkardı. Kendisinin özellikle proje yöneticisinde olması gereken özelliklerden bahsederken şu 2’si dikkat çekiciydi;

  • PY, yetkisi olmadığı halde başkalarına iş yaptırabilen
  • Ekibini motive edebilen kişidir

İlker Kuruöz, Turkcell IT direktörü
Kendisini eski iş yerim Garanti Teknoloji’den tanıdığım İlker bey, güzel ve etkileyici bir şekilde neden PYO olduğunu ve PYO’nun geleceği hakkında bilgiler verdi. Özet olarak gelecekte PYO’nun şirketin stratejisini belirlemede yardımcı kurumlardan bir olacağı söylendi

Doç. Dr. Uğur Zel
Motivasyon ve takımlara etkisi hakkında güzel örnekler verdi. Özellikle kendi hayatından verdiği motivasyon örneği izleyicilerde duygusal anlar yaşattı.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s