Kitap Tavsiyesi – Beyaz Yakalı Girişimci

Uzun süredir okumak istediğim bir kitaptı, bayram tatiline kısmet oldu. Yazarı Türkiye’nin ilk kariyer ve yönetim blogu “kariyeryolculugu.com”‘un  kurucusu Fatmanur Erdoğan.

Kitabı bir günde soluksuz okuyarak bitirdim. Eğer sizde benim gibi acaba kendi işimi yapsam nasıl olur? Ama ne yapacağımı, nereden başlayacağımı bilmiyorum ki? Ya işler kötü gider pişman olursam gibi soru ve çıkmazlar ile boğuşuyorsanız kitaba bir göz atsanız iyi olur:)

Fatmanur hanım’ın blogunu yıllardır takip ederim, blogu gibi kitabın dili de oldukça basıt ve konular da tam benim kafamdaki sorulardan oluşuyordu. Sanki kitap sadece benim için yazılmış gibi hissettim. Bana faydalı olduğunu düşünüyorum, umarım birgün girişimcilik hayatıma ilk adım atmada faydası olur.

Kitaptaki ana başlıklar, girişmcilik ruhu, girişimcinin düşünsel çıkmazı, girişimcilik yöntemleri, korkuların üstesinden gelmek, karar anı ve ilham kaynakları şeklinde.

Siz de kurumsal hayatın getirdiği monotonluktan rahatsızsanız ancak ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s