Kitap Tavsiyesi- Devrim Ayetleri

Şu anda bitirmek üzere olduğum ve D&R’de çok satanlar listesinde olan Devrim Ayetleri kitabını size tavsiye edeceğim. Yazarı Eren Erdem.

Gezi olayları sırasında devrimci müslümanlar oldukça ilgimi çekmiş ve grubun lideri İhsan Eliaçık’ı konuşmalarını takip etmeye çalışmıştım. Bu kitap da o görüşün devamı niteliğinde. Kitapta şu ana kadar islam adına savunulan ve söylenen bir çok şeyin yanlış yapıldığını belirtiyor. Bu açıdan birçok kişi bu görüşlere karşı çıkacaktır eminim. Ancak şu andaki islam adına yapılanlar ve müslüman ülkelerin durumunu gördükçe birşeylerin yanlış anlaşıldığını ve yanlış yapıldığını hep kendi kendime düşünmüşümdür. Ama bu konuda yeterli araştırma yapmadığım ve bilgi birikimim olmadığı için medyada ortada bolca görünen kişilere itibar etmek zorunda kalıyordum. Bu kitabı okuyunca peygamberimiz zamanındaki islamiyet’in bugünkü gibi olamayacağını öyle olsaydı bu kadar taraftar toplayamayacağı düşünceme yanıt bulmuş oldum.

Kitabin içeriğinin herşeyine doğrudur değildir tartışılır, ancak gerçek müslümanlığın bugün etrafımızda gördüğümüz din tacirlerininkinden oldukça farklı olduğunu belirtmeliyim.

2 thoughts on “Kitap Tavsiyesi- Devrim Ayetleri

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s