HP Yazılım Zirvesi izlenimlerim

19 haziran 2013 Çırağan Sarayında düzenlenen HP yazılım zirvesine katıldım. Katılmamdaki amaç hem sektördeki eski tanıdıklarımı görmek hem yeni kişilerle tanışabilmek hem de HP’nin stratejisi ve ürün gamı hakkında bilgi edinmekti. Bildiğiniz gibi HP dünyadaki en büyük yazılım, donanım şirketlerinden  bir tanesi dolayısı ile onların vizyonunun ne olduğunu öğrenmek benim için önemli idi.

Yukarıda bahsettiğim gibi Çırağan sarayında yapıldı etkinlik. İlk defa buraya giden birisi olarak oldukça etkileyici bir yerdi diyebilirim. Toplantı HP Türkiye Genel Müdürü  Serdar Urçar ile HP yazılım Türkiye Ülke Müdürü Nil Bağdan’ın konuşmaları ile başladı. HP’nin bulut bilişimin altyapısına odaklandığını ve bulut bilişimin geçici bir heves olmadığından bahsetti.

Nil Bağdan ise HP’nin yazlımda Cloud, Information management, Mobility ve Security bacakları üzerinde yükseldiğini belirtti.

Daha sonra ise Turkcel grup CIO’su İlker Kuruöz HP ile nasıl bir stratejik ortaklık yaptıklarını ve kullandıkları ürünlerden bahsetti.

Diğer ilginç bir görüntü ise Harley-Davidson Turkiye Ceo’su Emin Ali Çakırkaya’nın sahneye kendi motosikleti ile gürültülü bir şekilde giriş yapması idi. O da kendi deneyimlerini ve markanın geçmişi ile ilgili bilgi verdi. HP ve Harley Davidson’nun şirket kültüründeki benzerliklerden bahsetti.

Kısaca güzel bir gündü. Hem sektördeki kişileri tanıma fırsatı buldum hem de güzel boğaz manzarası eşliğine HP stratejileri ve ürünleri hakkında bilgi aldım.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s