ITIL Foundation Sınavı

Bugün girdiğim sınav ile ITIL sınavlarının ilki ve en temeli olan ITIL Foundation sertifikasını aldım. 40 sorulu, çoktan seçmeli bir sınavdı.
Örnek soruları çözmek sınav ve soru tipleri hakkında bir fikir verse de sınavda hiç karşılaşmadığım soru tipleri de geldi.

Fakat sınav merkezi ile ilgili sıkıntılar yaşadım. Bu sınava gireceklere tavsiyem, bilinen adını duyduğunuz bir sınav merkezinde girmenizdir. Ben sınava bilgisayar problemi yüzünden 20 dk geç başlayabildim, Sınava girdiğim oda çok küçük ve havasızdı. Daha önce girdiğim PMP sınavındaki merkez ile karşılaştırılamayacak kadar kötüydü.

Neyse sonunda sınavı geçtim, önemli olan da bu

3 thoughts on “ITIL Foundation Sınavı

 1. Çağdaş Bey Merhaba,
  Yazılarınızın tamamını okum. Öncelikle tebrik ederim.
  Yaklaşık bir ay önce hizmet yönetimi biriminde çalışmaya başladım. ITIL Sınava hazırlık için hangi dökümanları tavsiye edersiniz?. Ya da sınav için çok mu erken? 🙂
  Teşekkürler.

 2. Merhaba Burcu, öncelikle yeni işin için tebrik ederim. ITIL V3 Foundation sınavı temel bir sınavdır. ITIL'da expert'liğe giden bir çok sınav var ve bu ilki. Dolayısı ile bunun için bu konuda çok fazla bir deneyime ihtiyaç olacağını ben düşünmüyorum.

  Aşağıdaki link'de sınav seviyeleri için kaynaklar mevcut. Foundation sınavı için olanını temin edebilrsen faydalı olacaktır.

  Başarılar dilerim
  http://www.tsoshop.co.uk/bookstore.asp?FO=1159966&DI=583769#GEMS6491519

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s